Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Xavi drejt largimit? Araujo: Vendosin drejtuesit

Shkruar nga NEWSPORT
Xavi drejt largimit? Araujo: Vendosin drejtuesit

Barcelona u mposht nga Atletico Bilbao me shifrat 4-2 në Kupën e Mbretit. Një eleminim që “dhemb” te katalanasit, të cilët dështojnë në arritjen e një tjetër objektivi të këtij sezonit.

Për shkak të paraqitjeve të dobëta në kampionat dhe tashmë pas eleminimin, në Spanjë kanë nisur të vënë në pikëpyetje edhe të ardhmen e Xavi hernandez. Siç duket stoli i spanjollit ka nisur të “lëkundet”.

Për një situatë të tillë ka folur Ronald Araujo. Mbrojtësi shprehet i zhgënjyer që skuadra u mposht, por tepër i bindur se me Xavin skuadra do të bëjë mirë.

“E ardhmja e Xavit varet nga bordi, ne nuk mund të intervenojmë. Por më besoni, jemi shumë të lumtur me trajnerin. Na ka ndihmuar shumë dhe dëshirojmë që ai të qëndrojë”, tha Araujo.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga