Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

“Vrasës” në fushë, “ëngjëll” jashtë saj, GATTUSO dhuron mijëra euro për punojësit: Jeta më ka dhënë shumë

Shkruar nga NEWSPORT
“Vrasës” në fushë, “ëngjëll”

Gennaro Gattuso ka qenë një futbollsit të cilin e kishte frikë çdo kundërshtar, i ashpër, gjaknxehtë, luftëtar, të gjitha për pasionin e madh ndaj lojës së bukur dhe fanellës. Një “bishë” si ai ka edhe nëj anë të butë. Përpara festave të Krishtlindjeve, trajneri bëri dhurata dhe donacione me vlerë mijëra euro për të gjithë punonjësit që punojnë brenda stadiumit të Valencias. Gjest i madh njerëzor, jo i pari, ai i bërë nga Gennaro Gattuso .

Duke folur për faqen zyrtare të klubit, trajneri e ka shpjeguar këtë çështje si më poshtë.

"Jeta më ka dhënë shumë dhe jam nga ata që më pëlqen të bëj dhurata sesa t'i marrë ato. I dua festat, sidomos Krishtlindjet, kam pritur gjithmonë. për dhurata nga e gjithë familja ime.Më kujton kohën kur isha i vogël. Kaq shumë njerëz, të gjithë në një shtëpi, të gjithë shumë të lumtur. Një Krishtlindje e thjeshtë por me një atmosferë të pabesueshme."-deklaroi italiani.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga