Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Valverde dhe Asensio mjaftojnë për Real Madrid, fitore pa zhurmë ndaj Osasunës dhe afrohet -5 me Barcelonën

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Valverde dhe Asensio mjaftojnë për Real Madrid, fitore pa

Osasuna 0-2 Real Madrid

Ndeshja: Fitore e qetë e Real Madrid në transfertë pëërballë Osasunas. Madrilenët mjaftohen me golat e Valverdes dhe Asensios për të marrë tre pikë të rradhës që e afrojnë -5 nga Barcelona e cila do të luajë nesër sfidën e saj. Një ndeshje e dominuar nga fillimi deri në fund pa u shqetësuarnga kundërshtarët të cilët nuk rrezikuan portën e Los Blancos. Ndeshja e rradhës do të jetë e zjarrtë teksa presin Atletico Madrid në shtëpi.

Golat e ndeshjes:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga