Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

VIDEO/ Sinjale të forta për Sylvinhon nga Danimarka, mesfushori shqiptar shkëlqen me skuadrën e tij

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Sinjale të forta për Sylvinhon nga Danimarka, mesfushori

 

Arbnor Muçolli po shkëlqen në ndeshjen që po luhet aktualisht mes Hvidovre dhe Vejle në kampionatin danez. Mesfushori i Kombëtares arriti të kthehej në protagonist për Vejlen në minutn e 37’ teksa asistoi për golin që zhbollokoi sfidën.

Marrje perfekte e topit dhe futje e mirë në zonë dhe me pasimin e tij arrin të zhvlerësojë portierin duke e bërë sulmuesin e skuadrës të shënojë me portën e boshatisur. Ky është asisti i tij i 7-të këtë sezon teksa numëro nedhe 5 gola të shënuara.

Në ndeshjen e fundit ai ishte hero absolut ku shënoi gol dhe u shpall lojtari i ndeshjes e taashmë i jep një tjetër sinjal të fortë trajnerit Syvinho. Muçolli ishte një emër tjetër që mungonte në listën e trajnerit Sylvinho në ndeshjen ndaj Polonisë por mesfushori është sigurisht pjesë e listës së ngushtë me lojtarët që mund të kontribuojnë me fanellën kuqezi.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga