Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

VIDEO/ Shkruan historinë me Inter, dy trajnerët sot ndajnë pikët në Serie A

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Shkruan historinë me Inter, dy trajnerët sot ndajnë

Interi i 2010 do të jetë një nga ekipet legjendare që asnjë tifoz zikaltër nuk do ta harrojë, pasi korrën suksesin e papërsëritshëm duke fituar “Tripletë”. Sot dy nga protagonistët e finales së Champions League janë në krye të pankinave për Bolognan dhe Sampdorian.

Thiago Motta me Bolognan dhe Dejan Stankovic me Sampdorian, mbyllën në barazim 1-1 takimin e vlefshëm për javën e 9 të Serie A. Ekipet që lundrojnë në fundit e tabelës në mungësë të theksuar pikësh nuk kanë arritur më shumë së të ndajnë nga një pikë.

Bologna  - Sampdoria 1-1 (Dominguez 32’/ Djuricic 72’)

VIDEO:

Goli i Dominguez

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga