Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Rikthehet Messi i “artë” i Barcelonës, argjentinasi dhuron show në Amerikë

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Rikthehet Messi i “artë” i Barcelonës, argjentinasi

Lionel Messi duket se është rikthyer ai i “arti” i Barcelonës. Argjentinasi në Amerikë duket se ka gjetur veten e tij dhe po arrin që të shënojë vazhdimisht. Një tjetër dygolësh nga kampioni i botës me Inter Miamin.

Performanca e shkëlqyer e Messit bëri që Inter Miami të siguronte fitoren dhe të kualifikohej në çerekfinale të League Cup. Argjentinasi arriti të shënonte 2 gola spektakolar, teksa njëri erdhi nga goditja e dënimit.

“Pleshti” nuk u ndal me kaq dhe asistoi në një tjetër rast ku detyroi mbrojtësin kundërshtarë të realizonte në portën e tij. Sfida Dallas-Inter Miami përfundoi me shifrat 4-5 .

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga