Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Plas sherri në MLS, sulmesi godet me kokë kundërshtarin

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Plas sherri në MLS, sulmesi godet me kokë kundërshtarin
Lojtari i Sporting Kansas City, Alan Pulido, u ndëshkua direkt me karton të kuq pasi goditi me kokë kundërshtarin, Yerson Mosquera në League Cup. Sporting Kansas City po luante kundër FC Cincinnati dhe ishte në epërsi 2-0 kur një moment çmendurie nga Pulido i pa ata të mbeteshin me 10 lojtarë, teksa sulmuesi goditi me kokë Mosquera-n pak para përfundimit të pjesës së parë. Pas një dueli me mbrojtësin kundërshtar, Pulido goditi me kokë më pas, duke i lënë arbitrit Daniel Quintero Huitron pa zgjidhje tjetër veçse t'i tregonte një karton të kuq direkt.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga