Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

VIDEO/ Plas grushti në stërvitje, ylli i NBA hedh KO shokun e ekipit

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Plas grushti në stërvitje, ylli i NBA hedh KO shokun e ekipit

Një skandal ka pushtuar kampin e klubit të basketbollit Golden State Warriors teksa dy lojtarë janë përplasur fizikisht në stërvitje. Para disa ditësh në mediet amerikanë është bërë virale një video e momentit kur ylli i ekipit, Draymond Green godet me grusht shokun e skuadrës, Jordan Poole.

Për qetësimin e gjendjes u desh ndërhyrja e lojtarëve dhe stafit. Fatmirësisht, Poole nuk ka pasur dëmtime serioze dhe ka vazhduar stërvitjen. Vetë skuadra e Golden State nuk ka pranuar që Draymond Green të dënohet teksa duan ta zgjidhin çështjen brenda “familjes”.

VIDEO:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga