Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

VIDEO/ Pas asistimit vjen dhe goli, shqiptarët nuk kursehen ndaj Etrit Berishës

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Pas asistimit vjen dhe goli, shqiptarët nuk kursehen ndaj Etrit

Dyshja e shqiptarëve të ekipit të Frosinones Çuni-Ibrahimovic kanë qenë protagonist absolut në fitoren që skuadra e tyre mori në shtëpi përballë Empolit. Pasi asistoi për Çunin në golin e parë, Ibrahimovic gjeti dhe vetë rrugën e rrjetës.

Në minutën e 74’ të sfidës, 17-vjeçari pasi mori një pasim nga Marchizza gjuajti në mënyrë mjaft të bukur duke e dërguar topin në cepin ku Etrit Berisha nuk mund ta kapte dot.

Një ndeshje perfekte nga shqiptarët e Frosinones, por një mbrëmje aspak e këndshme për Ardian Ismajlin dhe Etrit Berishën të cilët nuk arritën të shmangnin humbjen për Empolin.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga