Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

FORMULA 1

VIDEO/ Ngarja e frikshme në Formula 1, piloti që shkaktoi aksidentin bën veprimin e mrekullueshëm, lë garën dhe shkon ta ndihmojë

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Ngarja e frikshme në Formula 1, piloti që shkaktoi aksidentin

Një aksident i rëndë ndodhi sot në garën për Çmimin e Madh të Britanisë së Madhe në Formula 1, por fatmirësisht pa pasoja. Zhou Guanyu u godit nga George Russell duke dalë nga pista.

Makina në të cilën ishte piloti humbi kontrollin duke rrezikuar seriozisht jetën. Siç bëjnë me dije mediet e huaja, pajisja "Halo" ishte ajo që i shpëtoi jetën Zhou Guanyu.

Ai që ra në sy ishte Russell, i cili doli menjëherë nga makina e tij pasi shkaktoi aksidentin duke parë gjendjen e rivalit të tij. Fatmirësisht piloti kinez ishte mirë dhe jashtë rrezikut për jetën.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga