Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Nations League dhuron "lumë realizimesh", 30 gola në 9 takime

Shkruar nga NEWSPORT

Nations League ka mbyllur takimet e mbrëmjes së sotme. Surprizohet Spanja pasi Shaqir, Xhaka & CO  kanë arritur të dalin me 3 pikë nga sfida që u zhvillua në transfertën iberike e mbyllur me rezulatatin 1-2.

Portugali ka shfrytëzuar më së mirë këtë takim duke marrë vendin e parë në grup pasi mundi me shifrat 0-4 Çekinë. Derbi Britanisë mes Skocisë dhe Irlandës ka dhuruar një shoë në vete e mbyllur me rezultatin 2-1. Vendasit kanë arritur të përmbysin shifrat e vendosura nga tre kolorët në pjesën e parë. Serbia ka mundur me shifrat 4-1 Suedinë, që aktualisht ndajnë vendin e parë me Norvegjinë pasi grubullojnë 10 pikë.

Rezultatet e të gjithë takimeve:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga