Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

VIDEO/ Muçi dhe Rashica nuk mjaftojnë për Besiktas, një autogol i jep humbjen ndaj Galatasaray në derbi

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Muçi dhe Rashica nuk mjaftojnë për Besiktas, një

Galatasaray është fituesi i derbit të Stambollit teksa mposhti Besiktasin me rezultatin minimal 0-1. Verdhekuqtë iu falën një autogoli të Al Musratit që në aksionin e parë të ndeshjes.

Dy shqiptarët Ernest Muçi dhe Milot Rashica janë titullar për bardhezinjtë dhe më të mirët për Besiktas. Dardani ishte rreziku konstant në krahun e djathtë me depërtimet dhe goditjet e tij teksa preku edhe një herë traversën. Edhe pse humbë, Rashica u vlerësua me noten e dytë më të mirë, 7.4.

Muçi nga ana tjetër sa vjen e bën të dashurohen akoma më shumë tifozët e Besiktas me të, falë performancave të tij në fushë. 23-vjeçari krijoi 3 raste të pastra shënimi që nuk u shfrytëzuan nga sulmuesit si dhe goditi 2 herë vetë drejt kuadratit.

Autogoli i Al Musrati→ VIDEO

Rasti i Muçit→ VIDEO

Kartoni i kuq i Colley→ VIDEO

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga