Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Mount i jep avantazhin Chelseas, nuk ka fitues në Manchester, mbyllen 45 minutat e para

Shkruar nga NEWSPORT

Aston Villa dhe Chelsea po zhvillojnë takimin e vlefshëm për javën e 11 të Premier League, ku blutë e Londrës kanë mbyllur në avantazh 45 minutat e para.

Manchester United dhe Newcastle kanë mbyllur me rrjeta të paprekura pjesën e parë të takimit. Një duel tepër interesant ku ekipet luftojnë në zonën europës. Southampton dhe West Ham është takimi tjetër i Premier League, ku shifrat shënojnë avantazhin e ish ekipit të Brojës.

Formacionet zyrtare:

 

Golat:

Goli i Mount për Chelsean

 Goli i Perraud për Southampton

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga