Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

VIDEO/ Mjafton Olivier GIROUD, Milani mposht Juventusin dhe siguron matematikisht pjesëmarrjen në Champions League

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Mjafton Olivier GIROUD, Milani mposht Juventusin dhe siguron

Juventus 0-1 Milan (Giroud 40')

Serie A

Java 37

Stadiumi: Allianz

Formacionet Zyrtare:

Juventus (3-4-3): Szczesny; Gatti, Bremer, Danilo; Cuadrado, Locatelli, Rabiot, Kostic; Di Maria, Kean, Chiesa. Trajneri: Massimiliano Allegri.

Milan (4-2-3-1): Maignan; Calabria, Thiaw, Tomori, Theo; Tonali, Krunic; Messias, Diaz, Leao; Giroud. Trajner: Stefano Pioli.

Komenti minutë pas minute:

90+4' Përfundon ndeshja.

90+2' Shpëton mrekullisht porta e Milanit, Danilo godet pas krosimit por topi përplaset në këmbët e Kalulu.

90' Akordohen 4 minuta shtesë.

78' Shans i artë i shpërdoruar nga Leao. Portugezi 1 për 1 me Gattin, driblon por goditja e tij shkon shumë larg portës.

71’ Saelemaekers shfaqet në zonë dhe gjuan nga e djathta, por gjen përgjigjen me këmbë të Szczesny i cili i mohon golin.

62’ Giroud provon me një goditje dënimi ballore, harkimi me të majtën nuk i bindet lojtarit dhe topi fluturon shumë lart mbi traversë.

55’ Rabiot tenton vetë me një gjuajtje të fortë nga distanca, Maignan e ka të lehtë të ndalë topin.

52’ Chiesa nga e majta harkon në shtyllën e dytë për Rabiot, por ky i fundit nuk arrin kontaktin me topin që shkon në fundore.

46' Nis pjesa e dytë.

 

45' Mbyllet pjesa e parë.

40' Festë kuqezi në "Allianz Stadium", Olivier GIROUD fluturon mbi të gjithë dhe kalon në avantazh Milanin.

26' Kombinime të mira mes lojtarëve bardhezinj, Chiesa futet nga e djathta dhe godet fort por topi shkon mbi traversë.

24' Kundërsulm i rrezikshëm i Juventusit, Kean avancon përpara dhe pason në zonë për Di Maria i cili godet por e çon topin larg portës.

14' Sinjali i parë drejt portës, Cuadrado lëshon një predhë nga distanca por grushton Maignan.

1' Fillon ndeshja.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga