Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Lionel Messi “pushton” Amerikën, dygolësh për Inter Miamin  

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Lionel Messi “pushton” Amerikën, dygolësh për

Lionel Messi e ka nisur me këmbën e mbarë aventurën e tij në MLS te skuadra e Inter Miamit. Argjentinasi ka arritur menjëherë të ambientohet me ekipin e tij dhe tashmë ka nisur të “pushtojë” Amerikën.

Në sfidën që Inter Miami zhvilloi me Orlando Cityn, Messi arriti të shënojë dopietë duke i dhënë fitoren 3-1 skuadrës së tij. Dy gola spektakolar nga “Pleshti” që ka marrë gjithë vëmendjen e tifozëve.

Me këtë dy golësh shkon në 5 numri i realizimeve nga kampioni i botës në 3 sfida të zhvilluara deri më tani me fanelën e Inter Miamit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga