Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Jude Bellingham dhuron “show”, Real Madrid fiton me “poker”

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Jude Bellingham dhuron “show”, Real Madrid fiton me

Real Madrid ka arritur të fitojë me “poker” ndaj Osasunas. Për madrilenët siç tashmë jemi mësuar, Jude Bellinham vazhdon “show”-un e tij. Sulmuesi anglez shënoi dopietë për të tijnë duke i hapur rrugë suksesit të “Los Blancos”.

Fillimisht do të gjente rrugën e rrjetës në minutën e 9-të dhe më pas në të 54-të do të dyfishonte shifrat dhe do të çonte “peshë” gjithë zemrat e tifozëve në “Santiago Bernabeu”. Për të mbyllur llogaritë e kësaj sfide që pa të pafuqishme Osasunan menduan Vinicius në minutën e 65-të dhe Joselu në minutën e 70-të.

Me këtë 3 pikësh Real Madrid shkon në kuotën e 24 pikëve pas 9 javësh, ku ndiqen nga Girona me 22 pikë dhe Barcelona e vendit të 3-të me 20 pikë, por me një ndeshje më shumë për të luajtur.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga