Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Italia "buzëqesh" në fund, Anglia dhe Gjermania dhurojnë "show"

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Italia "buzëqesh" në fund, Anglia dhe Gjermania

Nations League ka dhuruar një mbrëmje spektakolare ku nuk munguan golat kartonat dhe tensioni në fushën e lojës. Liga A shikon Italinë teksa kualifikohet për të vijuar garën drejt titullit kampion pasi mundi me shifrat 0-2 Hungarinë në “Puskas Arena”.

Anglia nuk di të fitoj ndaj Gjermanisë në “Wembley”. Një rezultat i çmendur që në pjesën e dytë u realizuan 6 golat e takimit. Dramatike dhe emocionuese pasi Gjermania pa veten në avantazh të dyfishtë dhe u përmbys nga Anglia brenda 9 minutash tundën rrjetën 3 herë. Në fund do të ishte përsëri Havertz që sjell barazpeshën duke vulosur në 3-3 takimin.

Formacionet zyrtare: 

Angli: Pope, Stones, Dier, Maguire, James, Bellingham, Rice, Shaw, Foden, Kane, Sterling

Trajner: Gareth Southgate

Gjermani: Ter Stegen, Raum, Schlotterbeck, Sule, Kehrer, Kimmich, Gundogan, Sane, Musiala, Hofmann, Havertz

Trajner: Hansi Flick

Hungari: Gulacsi, Lang, Orban, Szalai, Fiola, Nagy, Schafer, Kerkez, Nego, Szoboszlai, Szalai

Trajner: Marco Rossi

Itali: Donnarumma, Acerbi, Bonucci, Toloi, Di Lorenzo, Dimarco, Cristante, Jorginho, Barella, Raspadori, Gnonto

Trajner: Roberto Mancini

Rezultatet live: 

Angli- Gjermani 3-3 (Shaw '72, Mount '75, Kane '83 /Gundogan '52, Havertz '67, '87)

Hungari- Itali 0-2 ( Raspadori '27, Dimarco '52)

Gjibraltar- Gjeorgji 1-2

Maqedoni - Bullgari 0-1

Mali i Zi - Finland 0-2

Romani - Bosnje & Hercegovina 4-1

San Marino - Estoni 0-4

Video: 

Goli i dytë i Havertz

 Goli i Kane

 Goli i Mount 

 Goli i Shaw

 

 Goli i Sappinen 

 Goli i Dimarco

 Goli i Gundogan

 Goli i Man 

Goli i Raspadorit

Goli i Kvaratskhelia

Kartoni i kuq i Malit të Zi

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga