Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Gardiani shqiptar konfirmon formën fantastike, në Angli vlerësohet më i miri

Shkruar nga NEWSPORT

Arijanet Muriç po kalon një formë fantastike me Burnley. Në sfidën e fundit ndaj WBA e mbyllur në 1-1 Muriç ishtë më i miri në fushë.

Një dëmtim bëri që ai mos të mbyllte 90 minuta të plota pasi u largua nga fusha në minutën e 80. Pas largimit të tij ekipi humbi sigurinë në prapavijë dhe pësuan golin e barazimit. Kujtojmë që goli i vetëm i takimit erdhi nga këmbët e tij pas një pasimi fantastik nga zona e tij.

Muriç i cili mbron katërkëndëshin e përfaqësueses së Kosovës është përzgjedhur si më i miri në Championship.

Formacioni më i mirë i javës:

Pasimi i Muriç:

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga