Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

VIDEO/ Fitore identike me të parën ndaj Italisë, Shqipëria nuk ndalet me sukses në futboll

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Fitore identike me të parën ndaj Italisë, Shqipëria

 

=Nuk ndalet ecuria me fitore e fanellës kuqezi në futboll. Kombëtarja e Shqipërisë gëzoi miliona shqiptarë me rezultatet historike në dy ndeshjet e fundit të Euro 2024 ku barazuam me Çekinë dhe mposhtëm Poloninë në ‘Air Albanian’ e mbushur plot.

Edhe në futbollin 5x5 vijojmë të korrim sukses teksa siguruam një vend në 32 më të mirat e botës në Botërorin e Essen ndërsa në miqësoren e fundit me Italinë fituam 6-2. Sonte u zhvillua edhe miqësorja e dytë përsëri ndaj fqinjëve përtej detit në ambientet e kompleksit “Shtëpia e Futbollit”.

Shqipëria fitoi me rezultatin identic si ajo në miqësoren e parë duke mposhtur sërish 6-2 azzurrët.

GOLAT:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga