Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Video duke abuzuar seksualisht me minorenë, një pakujdesi nxjerr zbuluar trajnerin dhe përfundon në pranga

Shkruar nga NEWSPORT
Video duke abuzuar seksualisht me minorenë, një pakujdesi nxjerr

Abuzimet suksuale sa vijnë e shtohen edhe në botën e futbollit. Një rast i tillë vjen nga Tenesia, ku një trajner futbolli nga një pakujdesi i ka bërë “gropën” vetes.

"CCN" bën me dije se Camilo Hurtado Campos harroi telefonin e tij në një restorant dhe punonjësit u munduar të kontaktojnë me të. Por ata zbuluan gjëra vërtet të tmerrshme, ku me dhjetra video dhe foto të minorenëve gjendeshin në telefonin e trajnerit.

Punonjësit e lokalit e dorëzuan telefonin në polici me këtë të fundit që gjetën video të  disa fëmijëve pa ndjenja teksa përdhunoheshin. 63-vjeçari akuzohet për përdhunimin e fëmijëve minorerë, ndërsa ndaj tij do të ngrihen të tjera akuza.

“Duke punuar me shkollat lokale, detektivët kanë identifikuar dy nga viktimat e tij. Policia shpreson që ata që e njohin Campos mund të ndihmojnë që ata të vendosin një emër me fytyrat e viktimave të paidentifikuara”, ka theksuar policia. Gjithashtu bënë të ditur se rreth 10 fëmijë të moshës 9 deri në 17 ishin droguar dhe përdhunuar nga Campos.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga