Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Drejt largimit nga kampionët, Enis BARDHI shkund rrjetën në Turqi

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Drejt largimit nga kampionët, Enis BARDHI shkund rrjetën
Enis Bardhi vijon të shkëlqejë në Superligën e Turqisë. Lojtari i njohur shqiptar që luan për llogari të Maqedonisë së Veriut ka qenë protagonist në këtë sfidë me golin e shënuar në minutën e nëntë. Një asist i Anastasios u shfrytëzua saktë nga shqiptari duke kaluar në avantazh skuadrën e Tranbzonspor. Kjo sfidë është e vlefshme për javën e 21-të të Superligës turke. Deri më tani Bardhi ka arritur të shënojë 4 gola dhe është në qendër të vëmendjes së medieve për një largim të mundshëm nga kampionët e Turqisë.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga