Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Dortmundi presion Bayernit, 5 gola ndaj Freiburg

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Dortmundi presion Bayernit, 5 gola ndaj Freiburg

Dortmund ia ka dalë të marrë një rezultat të rëndësishëm në shtëpi ndaj Freiburg. Verdhezinjtë fituan 5-1 në sfidën e kampionatit. Në pjesën e parë vendasin shënuan 3 gola, duke treguar se do luanin për goleadë. Fraksioni i parë do vendosej nga “rrjetat” e Meunier (x2) dhe Haaland. Në pjesën e dytë, miqtë ngushtojnë me Demiroviç. Gjithsesi, asgjë për t’u shqetësuar për skuadrën nga Signal Iduna Park, pasi do realizonin edhe 2 herë të tjera me Haaland dhe Dahoud.

Dortmund është në vendin e dytë me 40 pikë, 3 më pak se Bayern. Freiburg është e katërta me 30 pikë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga