Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ City "ngec" përsëri ndaj Chelseat, "Qytetarët" humbasin shansin për kreun

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ City "ngec" përsëri ndaj Chelseat,

Manchester City ka barazuar në shtëpi përballë Chelseat në ndeshjen e vlefshme për javën e 25-të të Premier League. Sfida që u zhvillua në “Etihad Stadium”, përfundoi me rezultatin 1-1.

Për “Blutë e Londrës” rrugën e rrjetës e gjeti Sterling, që është një ish i Cityt, duke kaluar të tijët në avantazh dhe duke mbyllur pjesën e parë 0-1. Me nisjen e pjesës së dytë ritmi ishte i lartë nga të dyja ekipet, ndërsa goli i barazimit erdhi në minutën e 83’ nga Rodri.

Me këtë barazim City mbetet në vendin e tretë të renditjes në kuotën e 53 pikëve, 4 më pak se Liverpool kryesues, por “Qytetarët” kanë një ndeshje më pak. Në krahun tjetër, Chelsea ngjitet në vendin e dhjetë, duke shkuar në kuotën e 35 pikëve.

Golat e sfidës. (VIDEO)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga