Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Barcelona i falet Pedrit, talenti i dhuron 3 pikë katalanasve

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Barcelona i falet Pedrit, talenti i dhuron 3 pikë katalanasve

Barcelona mori një fitore minimale ne Camp Nou përballë Getafes në ndeshjen e javës së 18-të. Goli i Pedrit, pas asistit të Raphinas në pjesën e parë mjaftoi për katalanasit që të merrnin tre pikë në një ndeshje të vështirë. Diferenca me Real Madrid shko në 6 pikë por madrilenët do të luajnë në mbrëmje me Bilbaon.

Javën e ardhshme blaugranat do të përballen në transfertë me Gironan por përpara do të luajnë ndeshjen e Copa del Rey ndaj Real Sociedad më 25 janar. Pas fitores së Superkupës ndaj Realit, morali në kampin e Barcelonës është ngritur shumë dhe ekipi sbëashku me trajnerin Xavi duan që  të vazhdojnë me të njëjtin hap për të siguruar trofe të tjerë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga