Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Atletico Madrid nuk ndalet, 'Los Colchoneros' marrin fitore të pastër dhe i afrohen kreut të renditjes

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Atletico Madrid nuk ndalet, 'Los Colchoneros' marrin fitore

Atletico Madrid ia ka dalë të triumfojë në transfertë përballë Osasunës. Në ndeshjen e vlefshme për javën e 7-të të La Liga-s, skuadra madrilene fitoi me rezultatin e pastër 0-2.

Një ndeshje që u vendos nga golat e Griezmann dhe Riquelme. Fitore mjaft e rëndësishme për të besuarit e Diego Simeones të cilët nuk ndalen edhe pas fitimit të derbit përballë Realit.

Me këtë fitore, ‘Los Colchoneros’ ngjiten në vendin e 5-të në klasifikim me 13 pikë të grumbulluara. Në krahun tjetër Osasuna mbetet në vendin e 14-të me vetëm 7 pikë në 7 ndeshje.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga