Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

Verstappen kërkon ribashkimin me Ricciardon: Nuk doja kurrë që të largohej nga Red Bull

Shkruar nga NEWSPORT
Verstappen kërkon ribashkimin me Ricciardon: Nuk doja kurrë që

Max Verstappen është i hapur për një ribashkim me Daniel Ricciardon te Red Bull në një të ardhme të afërt. Të dy pilotët ishin shokë skuadre nga mesi i sezonit 2016

Verstappen dhe Ricciardo ishin shokë skuadre në Red Bull nga mesi i sezonit 2016, përpara se ky i fundit të bënte një lëvizje tjetër për të kaluar te McClaren. Ricciardo kaloi dy sezone me prodhuesin francez përpara se të bënte një lëvizje tjetër te McLaren, ku ai luftoi për të lënë përshtypje së bashku me shokun e ri të skuadrës Lando Norris dhe përfundimisht u nda me skuadrën pas sezonit 2022.

Pasi iu bashkua Red Bull-it si pilot rezervë për vitin 2023, Ricciardo bëri përshtypje gjatë vrapimeve në simulator. Sa i përket një kthimi të mundshëm për të luajtur dyshe me shokun e tij të vjetër, Max ka thënë se një diskutim mes tyre ka patur dhe do të donte shumë që të luanin së bashku për të dytën herë.

"Kam folur tashmë shumë pak me Danielin javën e kaluar. E shihja se ishte shumë i emocionuar! Sigurisht, është mirë ta kesh përsëri në rrjet, brenda familjes. Jam i sigurt që të gjithë do të ngrihen në këmbë si zakonisht dhe ju vazhdoni. Tani mundësia është këtu përsëri me të, ai kishte rivendosjen e tij të vogël, kështu që mendoj se është gati të shkojë përsëri”, u shpreh Verstappen.

Edhe pse ai është i përqendruar në goditjen në terren me AlphaTauri, Ricciardo ka pranuar tashmë se të marrësh një tjetër shans në një vend të garës në Red Bull është një "ëndërr", ndërsa shefi i ekipit Christian Horner së fundmi e përshkroi atë si "objektivin" e tij për vitin 2025, me kontratën e Sergio Perez që zgjat deri në 2024.

I shtyrë nëse do të ishte i hapur që Ricciardo të bëhej sërish shoku i tij i skuadrës, Verstappen qeshi: “Po… dua të them, kurrë nuk doja që ai të largohej! Ne e dimë që shkojmë shumë mirë”, përfundoi ai.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga