Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

ZYRTARE/ Nga Shkodra në Itali, mesfushori largohet nga Vllaznia

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Nga Shkodra në Itali, mesfushori largohet nga Vllaznia
Xhoel Hajdari

Mesfushori i Vllaznisë, Xhoel Hajdari ka vendosur që të mbyllë aventurën e tij në Shkodër, për të nisur një të re në Itali. 18 vjeçari është zyrtarizuar ditën e sotme në klubin italian të Sora, e cila militon në Serie D.

Hajdari ka qenë pjesë e Vllaznisë U17, teksa vendosi që të mos vazhdojë më të jetë pjesë e kuqebluve. Mesfushori shqiptar hedh hapin e parë në karrierë jashtë Shqipërisë, duke nënshkruar në divizionin e katërt të futbollit italian.

Kujtojmë që Hajdari gjithashtu ka luajtur për ekipet zinxhir të kombëtares shqiptare. Duke filluar nga U15-ta, U16-ta dhe U17-ta, Hajdari ka zhvilluar 8 ndeshje si kuqezi. Tashmë, 18 vjeçari është gati për misionin e ri.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sora Calcio 1907 (@soracalcio)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga