Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

ZYRTARE/ Firma e parë për kampionët, Egnatia prezanton afrimin e ri

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Firma e parë për kampionët, Egnatia prezanton afrimin e
Presidenti i Egnatias, Agim Demrozi dhe Zamig Aliyev

Egnatia ka bërë përforcimin e parë për sezonin e ardhshëm. Zamig Aliyev është lojtari më i ri i rrogozhinasve. 23-vjeçari me origjinë nga Azerbajxhani mbylli aventurën e tij me Qarabag 2 për të nisur një të re në Shqipëri.

Zamig Aliyev ka firmosur një kontratë 3-vjeçare me klubin e Egnatias. Qendërmbrojtësi shihet si nga drejtuesit e Egnatias si ideali për të përforcuar repartin difensiv, për ndeshjet e vështira të Europës që i presin kampionët e Shqipërisë.

Ndërsa lajmin për këtë transferim e ka bërë të ditur vetë Egnatia me anë të një postimi në faqen zyrtare, ku shkruan:

“Welcome Zamig Aliyev !

Kampion...në bordin e ‘avionit’ tonë vjen një antar ri, qendërmbrojtësi Zamig Aliyev ka nënshkruar kontratë 3 vjeçare me KF Egnatian duke na përforcuar prapavijen e mbrojtjes. Aliyev vjen nga Azerbaixhani ku është aktivizuar me Araz-Nakhchivan në Premier Ligën Azere, 23 vjeçare ka qene dhe pjesë e të gjitha kombëtareve të moshave Azerbajxhanase.”

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga