Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

Orges Shehi u kërkon drejtuesve ish-mesfushorin e Kukësit, Partizani nis kontaktet me 26-vjeçarin

Shkruar nga NEWSPORT
Orges Shehi u kërkon drejtuesve ish-mesfushorin e Kukësit, Partizani
Kukesi

Partizani vazhdon intesivisht përgatitjet për sezonin e rid he krahas stërvitjes, drejtuesit po punojn edhe për përforcimet. Kështu Rodrigo Piloto është lojtari i parë që u është bashkuar “demave”.

Orges Shehi kërkon të tjera afrime dhe u ka barë të ditur drejtuesve se ish-mesfuhsori i Kukësit është i”preferuari” i tij. Theodoros Mingos pëlqehet shumë nga timonieri i kryeqytetasve dhe tashmë sipas “Futbolli  në Shqipëri” bëhet me dije se drejtuesit kanë nisur kontaktet me të.

Palët po diskutojnë mes tyre për një marrëveshje të mundshme me 26-vjeçarin. Ky i fundit mbylli sezonin e Kukësit, ku në 16 ndeshje shënoi 1 gol ddhe asistoi në një tjetër rast. Mbetet të shihet nëse Mingos do të mbetet në Superiore apo do të largohet nga Shqipëria.

Orges Shehi u kërkon drejtuesve ish-mesfushorin e Kukësit, Partizani
Theodoros Mingos

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga