Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

Kukësi merr Tiranën shembull, verilindorët kërkojnë mrekullinë kundër Egnatias

Shkruar nga NEWSPORT
Kukësi merr Tiranën shembull, verilindorët kërkojnë
Kukesi

Kukësi kërkon trofeun e Kupës së Shqipërisë, në përballjen që luan me Egnatian, më 14 maj ora 19:00 te stadiumi “Air Albania”. Do ishte mrekulli për verilindorët sigurimi i Europës dhe fitimi i një trofeu, pas rënies nga Superiorja.

Për këtë shembull mund të marrë pikërisht Tiranën. Bardheblutë ia dolën të fitonin Kupën e Shqiipërisë në vitin 2017, dhe pse asokohe ranë në Kategorinë e Parë.

Egnatia shkon në takimin final me kokën lart. Kjo pasi rrogozhinasit po luajnë sezonin më fantastik në historinë e klubit.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga