Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

Humbi titullin përballë Egnatias, Partizani merr vendimin për Orges Shehin

Shkruar nga NEWSPORT
Humbi titullin përballë Egnatias, Partizani merr vendimin për
Orges Shehi

Partizani dhe Orges Shehi do të vazhdojnë bashkëpunimin mes tyre minimalisht edhe një sezon tjetër. Pavarësisht se timonieri durrsak nuk ia doli të fitonte titullin përballë Egnatias, drejtuesit e kuq kanë vendosur t’i besojnë projektin e skuadrës edhe për sezonin e ri.

Vendimi për të ardhmen është marrë nga bordi drejtues i të kuqve, ku pas në mbledhje të zhvilluar  mes tyre është vendosur që Shehi të mbetet në krye të ekipit. Fakti që ish-timonieri i Tiranës e ka gjetur grupin e skuadrës, i ka hedhur disa përgjegjësi, ndërsa tashmë në merkaton e verës do të kenë mundësinë të afrojë lojtarët që dëshiron.

Kujtojmë se ky sezon mund të quhet një dështim për të kuqtë, të cilët provuan 3 trajnerët. Por pavarësisht kësaj fituan vetëm Superkupën e Shqipërisë, ndërsa nuk ia dolën as në Kupë e as në kampionat.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga