Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

Fati i buzëqesh Egnatias, skuadrat amatore i shtrojnë rrugën në Champions League

Shkruar nga NEWSPORT
Fati i buzëqesh Egnatias, skuadrat amatore i shtrojnë rrugën
Egnatia

Ditën e nesërme në Nyon të Zvicrës do të hidhet shorti për turin e parë të Champions league. Në orën 14:00, Egnatia do të njihet me kundërshtarin, ndërsa 5 të mundshmet janë bërë të ditura.

Dhe pse jofavorite, fati i ka buzëqeshur Egnatias në përzgjedhje. Vetëm Slovan Bratislava mund të konsiderohet e frikshme. 4 të tjerat janë Ballkani, Borac Banja Luka, The New Saints dhe Lincoln Red Imps.

Dy të fundit mund të quhen amatore, dhe pse e kanë mbyllur si vende të para në Uells dhe Gjibraltar. Kështu Egnatia  e ka rrugën e hapur në Champions League, të paktën për kalimin e turit të parë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga