Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

574 ditë pa fitore në Derbi, Tirana endet me “laps” në dorë për të ngjyrosur qytetin

Shkruar nga NEWSPORT
574 ditë pa fitore në Derbi, Tirana endet me “laps”
Tirana

Tirana nuk fiton një ndeshje derbi me Partizanin, prej 2 tetorit të vitit 2022. Asokohe bardheblutë triumfonin 0 me 2, ndërsa të dy golat shënoheshin nga Redon Xhixha.

Prej atëherë dhe deri në takimin e radhës mes dy skuadrave, mbushen plot 574 ditë. Tirana do të kërkojë të thyejë Partizanin, që në 6 ndeshjet e fundit ka fituar 4 prej tyre.

Tirana do e presë Partizanin më 28 prill ora 19:00 në stadiumin “Air Albania”. Aktualisht të kuqtë mbajnë vendin e tretë në renditje, ndërsa bardheblutë atë të katërt me 5 pikë më pak.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga