Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

BASKETBOLL U16/ Duele interesante, përcaktohet kalendari javor (SFIDAT)

Shkruar nga NEWSPORT

Kalendari javor sa i përket  U16 në basketboll (djem)  mbart mjaft sifda interesante.  Vlen të theksohet se do jenë pesë ndeshjet që do zhvillohen me datën 11 ndërsa vetëm një në datën 15. Tirana do përballet me Invaders, në një ndeshje mjaft të vështirë për të  dyja palët. Apolonia ka një transfertë delikate ndaj Pogradecit, ndërsa Vllaznia udhëton në Durrës në ndeshjen ndaj Teutës. Kamza Basket do ''përplasë brirët'' me Flamurtarin, ndërsa Partizani sfidon Goga Basket. Këto ndeshje janë të datës 11, ndërsa në datën 15 Dinamo pret në shtëpi Marsi Basket.

Sa i përket vajzave, ndeshjet zhvillohen me datën 11, me Teutën që është pushim. Invaders sfidon The Roses, në një ndeshje të barabartë. Marsi Basket dhe Q.M.B do përplasen me njëra tjetrën në ''Farie Hoti'', në një duel interesant. Kamza Basket nuk do e ketë të lehtë me Mektrin Motors.  Tirana do ketë një sfidë mjaft interesante ndaj Horizont Basket. Të gjitha ndehsjet zhvillohen në orën 10.00, përvec Invaders vs The Roses (14.00).

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga