Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

U transferua te Inter Miami, Barcelona bën gati ceremonin e madhe për Leo MESSI-n

Shkruar nga NEWSPORT
U transferua te Inter Miami, Barcelona bën gati ceremonin e madhe për

Barcelona ka lëshuar një deklaratë sot në të cilën zbulon se në takimin e së hënës, Jorge Messi i tha Joan Laporta se sulmuesi argjentinas do të shkonte në Inter Miami dhe nuk do të kthehej në Katalonjë. Të dy ranë dakord, të punonin së bashku për t'i bërë atij një ceremoni të madhe në të ardhmen.

Presidenti Laporta e kuptoi dhe respektoi vendimin e marrë nga Messi për të kërkuar të konkurrojë në një kampionat me më pak kërkesa dhe më larg fokusit dhe presionit të cilit i është nënshtruar vitet e fundit.

Si Joan Laporta ashtu edhe Jorge Messi ranë dakord të punojnë së bashku për të promovuar një ceremoni të madhe nga Barcelona për një futbollist që ka qenë, është dhe do të jetë gjithmonë i dashur nga Barça.

Tifozët e Barcelonës duan t'i thonë lamtumirë asaj që ka qenë simboli i tyre për shumë vite nga dera e përparme. Është një nga subjektet pezull të subjektit dhe të Joan Laportas.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga