Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Tronditen te BAYERN, kontrolle në selinë dhe stadiumin e bavarezve (ARSYEJA)

Shkruar nga NEWSPORT
Tronditen te BAYERN, kontrolle në selinë dhe stadiumin e bavarezve

Bayern Munich që nga largimi i Jurgen Nagelsmann nuk po kalon aspak një moment të mirë në fushën e lojës, por as jashtë saj. Edhe pas ardhmjes së Thomas Tuchel, rezultatet zhgënjyese në kampionët, eleminimi nga Champions League kanë “trazuar” ujërat te kampionët e gjermanisë.

Por tashmë një lajm i papritur vejn nga Gjermania. Sipas “Bild” disa kontrolle jnë bërë në selinë dhe stadiumin e Bayern. Këta të fundit akuzohen për pastrim parash dhe policia ka nisur kontrollet për të kërkuar provat në lidhje me këtë situatë

Po hetohet një çështje që ka si protagonist oligarkun rus Alisher Usmanov, miliarderin që është mik me presidentin Putin, dhe dyshohet se edhe klubi bavarez është përfshirë në një skemë pastrimi parash.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga