Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Trajneri turk në kërkim të Dele Alli: I dhamë leje të pushonte, por nuk është bërë më i gjallë

Shkruar nga NEWSPORT
Trajneri turk në kërkim të Dele Alli: I dhamë leje të

Lojtari anglez i Besiktas Dele Alli është raportuar i “zhdukur” nga trajneri i skuadrës Senol Gunes. Mesfushori kishte marrë disa ditë leje për të shkuar në Angli mirëpo nuk është kthyer ende në Turqi mejgithëse afati i lejes ka kaluar. Ai nuk po u përgjigjet as telefonatave të trajnerit dhe nuk dihet se ku është.

“I dhamë leje për të pushuar pak, por ai nuk është bërë më i gjallë”, thotë Gunes. “Në Angli ka rreshje shiu, ndoshtja kjo është dhe aryseja pse ai nuk ka ardhur sërish këtu. Ne po mundohemi ta gjejmë se ku është. Nuk po u përgjigjet as telefonatave tona”, ka deklaruar tekniku.

Dele Alli është trensferuar në formë huazimi nga Everton tek Besiktas. Ai dikur konsiderohej si ylli i kampionatit anglez dhe i kombëtares. Me paraqitjet e tij shkëlqeu deri pak vite më parë me Tottenham, por më pas gjithçka ndryshoi. Spurs u detyruan ta shisnin dhe gjithashtu Everton nuk dëshiron ta mbajë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga