Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Topi i kalon Europa dhe Conference League/ Juventus, Manchester United dhe Fiorentina zbresin në fushën e lojës, “përsëritet” finalja e Tiranës (NDESHJET)

Shkruar nga NEWSPORT

Pas spektaklit të Champions League, skenën e marrin dy kompeticionet e rradhës, Europa League dhe Conference League. Mbrëmja do të nisë në orën 18:45 ku do të luhet një ndeshje në çdo kompeticion.

Në Europa League do të përsëritet finalja e Air Albanias mes Feyenoord dhe Romës ku hollandezët janë betuar për hakmarrje por “ujqërit” e Mourinhos duan suksesin e dytë europian. Në Conference ndeshja e parë është mes Gent dhe Ëest Ham ku anglezët janë favorit edhe për trofeun e madh.

Në orën 21:00 do të luhen edhe 6 sfidat e tjera. Europa League ka aromë Championsi me “bigët” Juventus e Manchester United që do të përballen me Sporting e Sevilla. Dy sfida të forta por si italianët edhe anglezët nuk shohin sukses tjetër veç trofeut në fund. Ndeshja tjetër është mes Leverkusen dhe Royale Union.

Në Conference League, 3 sfidat janë Anderlech – AZ Alkmaar, Basel – Nice më e forta në letër dhe Lech Poznan kundër pretendentëve të trofeut, Fiorentina.

Europa League:

Conference League:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga