Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

Tjetër shans për Armando Brojën, ndeshja e 9-të si titullar ndaj ‘viktimës’ së Ernest Muçit

Shkruar nga NEWSPORT
Tjetër shans për Armando Brojën, ndeshja e 9-të si titullar

Chelsea do të përballet sonte në mbrëmje me Aston Villan në orën 21:00 për raundin e 1/16-ave të FA Cup. Blutë kërkojnë të sigurojnë finalen e rradhës pas asaj të Carabao Cup dhe në shtëpi nuk kanë rrugë tjetër veç fitores.

Armando Broja pritet të jetë sërish titullar nga minuta e parë, për herë të 9-të këtë sezon. Një tjetër shans për sulmuesin e Kombëtares që është në kërkim të golit për të konfirmuar pozicionin e tij në skuadër.

Broja ishte protagonist absolut në ndeshjen ndaj Middlesbrough, por fati i mohoi autorësinë e 2 golave të parë të ndeshjes. Megjithatë, sonte ka një tjetër shans të bëjë atë që Ernest Muçi i bëri Aston Villas, duke i shënuar plot 3 gola në Conference League me Legian.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga