Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Të "magjepsur" nga Edon Zhegrova, gjiganti gjerman në garë për dardanin

Shkruar nga NEWSPORT
Të "magjepsur" nga Edon Zhegrova, gjiganti gjerman në

Edon Zhegrova është kthyer në pikën kyçe të repartit ofensiv tek ekipi i Lille. Klubi francez e shikon Zhegrovën si yllin e ekipit, teksa për këtë të fundit nuk mungojnë ofertat as nga skuadrat “BIG” të Europës.

Pas skuadrave në Francë dhe Angli, tashmë edhe në Gjermani kanë interes për shërbimet e Zhegrovës. Nga mediat gjermane bëhet me dije se Borussia Dortmund është futur seriozisht në garë për të siguruar shërbimet e shqiptarit.

Më parë 24-vjeçari është shprehur se e kishte ëndërr të luante në Bundesligë, teksa duket se ka ardhur momenti për të. Por nuk do të jetë e lehtë për verdhezinjtë, pasi Lille kërkon të paktën 20 milionë euro për sulmuesin e Kosovës.

Kujtojmë që Zhegrova këtë sezon është në super formë, ku në 25 ndeshje të luajtura, nga krahu i tij kanë ardhur 6 gola dhe 7 asistime. Ndërsa me francezët është në kontratë deri në vitin 2026.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga