Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

Vjen dita e shumëpritur, të gjithë ‘sy e veshë’ nga Sylvinho

Shkruar nga NEWSPORT
Vjen dita e shumëpritur, të gjithë ‘sy e veshë’
Trajneri Sylvinho dhe Kombëtarja shqiptare

Vjen dita e shumëpritur. Të gjithë tifozët e kombëtares shqiptare ditën e sotme do të mësojnë se cilët do të jenë të grumbulluarit e Sylvinhos. Braziliani në orën 16:00 do të shpallë listën e lojtarëve që do t’i ketë nën urdhrat e tij në Gjermani.

Në të njëjtën orë Silvinho do të dalë në një konferencë zyrtare për median në ambientet e “Shtëpisë së Futbollit” ku do të flasë për listën e lojtarëve, përgatitjet, dy ndeshjet miqësore dhe finalet e “EURO 2024”.

Lojtarët fillimisht do të grumbullohet në Shqipëri e më pas në fundin e muajit maj do të udhëtojnë drejt Austrisë. Kombëtarja ka edhe dy ndeshje miqësore në program ndaj Lihtenshtejnit (3 qershor në orën 20:00) dhe Azerbajxhanit (7 qershor në orën 19:00), në “Haladás Sportkomplexum”.

Më datë 8 qershor kuqezinjtë do të udhëtojnë drejt Gjermanisë dhe do të zhvillojnë përgatitjet për finalet e Europianit, në kampin bazë në SportCentrum Kaiserau, në afërsi të Dortmundit.

Kombëtarja shqiptare do të debutojë në finalet e Europianit “Gjermani 2024” më datë 15 qershor në takimin e parë ndaj Italisë, që do të luhet në orën 21:00, në stadiumin “Signal Iduna Park” (Dortmund).

Ndeshjen e dytë të grupit kuqezinjtë do ta luajnë katër ditë më pas, më datë 19 qershor kundër Kroacisë duke nisur nga ora 15:00, në stadiumin “Volksparkstadion Hamburg”.

Ndërsa takimin e fundit në grupin B, Shqipëria do ta luajë ndaj Spanjës më datë 24 qershor në stadiumin “Dusseldorf Arena” në orën 21:00.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga