Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

ZYRTARE/ “Mirë se vini në ekipin tonë”, Arbnor Muja firmos kontratën e re

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ “Mirë se vini në ekipin tonë”, Arbnor Muja
Arbnor Muja

Arbnor Muja është një nga lojtarët e rëndësishëm të kombëtares shqiptare, i cili është në pritje të në ftesë për në “Euro 2024” nga trajneri Sylvinho. Sulmuesi së fundmi ka ndryshuar menaxherin. 25-vjeçari që aktualisht është pjesë e Samsunspor ka arritur të bëhet pjesë e agjencisë zviceriane “Footuro”. Lajmin e ka bërë të ditur vetë agjencia menaxheriale nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale.

“Mirë se vini në ekipin e Footuro, Arbnor!! Jemi shumë të lumtur të mirëpresim lojtarin e kombëtares shqiptare dhe kampionin e vitit të kaluar belg Arbnor Muja! Ju falenderojmë për besimin dhe presim bashkëpunimin tuaj!”, thuhet në postim.

Kujtojmë se Muja u bë pjesë e skuadrës turke në merkaton e janarit, ku u largua nga Antwerp. Me skuadrën belge u shpall kampion sezonin e kaluar.  

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Footuro (@footuro_ag)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga