Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

VIDEO/ Rey Manaj i shënon Fenerbahçes, por arbitri prish festën e bomberit shqiptar

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Rey Manaj i shënon Fenerbahçes, por arbitri prish festën
Rey Manaj

Rey Manaj gjeti rrugën e rrjetës në ndeshjen që ekipi i tij Sivasspor, po luan në shtëpi përballë gjigantëve të Fenerbahçes.

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare shënoi gol në minutën e 13-të të sfidës dhe filloi të festonte. Por festa e tij u prish nga anësori dhe kryesori, të cilët e cilësuan golin si të parregullt. Ky gol u anullua, për shkak se lushnjari ishte në pozicion të parregullt në momenti që shënoi.

Kujtojmë që bomberi shqiptar është në kuotën e 16 golave në kampionat, ku para tij janë vetëm Edin Dzeko dhe Mauro Icardi.

Goli i shënuar nga Rey Manaj:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga