Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

VIDEO/ Ernest Muçi fantastik, ylli i Kombëtares shënon supergol me Besiktas

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Ernest Muçi fantastik, ylli i Kombëtares shënon supergol
Ernest Muci

Ernest Muçi është shfaqur protagonist në ndeshjen që ekipi i tij, Besiktas po luan në shtëpi përballë Ankaragucu. Sfida e vlefshme për javën e 33-të të Superligës turke është momentalisht me rezultatin 1-0 në favor të Besiktas.

Golin për këta të fundit dhe të vetmin e sfidës deri më tani e ka shënuar pikërisht Ernest Muçi. Pas një pasimi të marrë nga Fernandes, ylli i Kombëtares shqiptare lëshon një gjuajtje plot klas nga jashtë zone, e cila rezultoi supergol.

Për Muçin ky është goli i 3-të me fanellën e Besiktas.

Goli i Muçit:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga