Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

Dhuroi një asistim perfekt, Mirlind Daku shpallet "Lojtari i Ndeshjes" në Rusi

Shkruar nga NEWSPORT
Dhuroi një asistim perfekt, Mirlind Daku shpallet "Lojtari i
Mirlind Daku

Mirlind Daku u shpall “Lojtari më i mirë i ndeshjes” pas sfidës Rubin Kazan – Lokomotiva e Moskës, që përfundoi me rezultatin 1-1.

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare zhvilloi një ndeshje fantastike, me Dakun që asistoi në golin e vetëm për të tijët. 25-vjeçari dhuroi një asistim perfekt, pas një vrapimi nga mesfusha e deri te porta kundërshtare.

Sulmuesi me origjinë nga Gjilani mori ‘zvarrë’ mbrojtësit dhe portierin, ku më pas shoku i tij i ekipit, Vada gjeti rrugën e rrjetës.

Si asistimi, por edhe ky çmim pas ndeshjes është një sinjal mjaft pozitiv për Mirlind Dakun, i cili mesa duket pret me padurim një vend në Kombëtare për Euro 2024.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Рубин Казань ♦️ Rubin Kazan (@fcrk)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga