Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

VIDEO/ 2 asist nga Arbër Hoxha, Dinamo Zagreb fiton Kupën e Kroacisë

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ 2 asist nga Arbër Hoxha, Dinamo Zagreb fiton Kupën e
Arbër Hoxha dhe ekipi i Dinamos së Zagrebit

Arbër Hoxha është shfaqur protagonist në ndeshjen që ekipi i tij Dinamo e Zagrebit luajti përballë Rijekës. Sfida e vlefshme për finalen e Kupës së Kroacisë, përfundoi me fitoren e Dinamos me rezultatin 3-1.

Ishte pikërisht Arbër Hoxha ai që kontribuoi në 2 golat e parë. Si fillim, sulmuesi i kombëtares shqiptare dhuroi asist në minutën e 28’ të sfidës, ndërsa për të dyfishuar shifrat, Hoxha ndihmoi me asist në minutën e 42’.

Me këtë fitore, Dinamo e Zagrebit konfirmon që është ekipi më i mirë në futbollin kroat, ku pas triumfit në kampionat ia doli që të fitonte edhe Kupën.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga