Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

 “U befasova”, Arbnor Muja flet për largimin nga Antwerp: Ju tregoj se si ndodhi

Shkruar nga NEWSPORT
 “U befasova”, Arbnor Muja flet për largimin nga Antwerp:
Arbnor Muja

Arbnor Muja surprizoi të gjithë kur u largua nga Antwerp në merkaton e janarit. Pas 5 muajsh, lojtari i kombëtares shqiptare i është “rikthyer” kësaj çështjeje që dhe për të ishte i papritur largimi.

Në në intervistë për mediat belge “hbvl.be”  25-vjeçari ka treguar prapaskenat e largimit. Muja nënviozon se drejtuesit i thanë që duhej të largoheh dhe ende nuk e ka kuptuar arsyen e vendimit të klubit.

“Ky transferim erdhi si befasi për mua. Nuk e kisha ndërmend të largohesha. Antwerpi ishte bërë shtëpia ime e dytë. Për fat të keq, klubi më tha në fund të muajit janar se dashuria më nuk ishte e ndërsjellë.

Nuk e kam kuptuar plotësisht vendimin e klubit. Por kështu funksionon futbolli. Situata mund të ndryshojë nga dita në ditë. Duhet ta pranosh. Më mungon klubi, tifozët dhe qyteti”, ka përfunduar lojtari nga Mitrovica.

Kujtojmë se aktualisht Muja është pjesë e Samsunspor në superligën turke. Që nga transferimi i tij te skuadra turke, 25-vjeçari ia ka dalë të luajë në 12 takime dhe ka mundur të shënojë 1 gol.

 “U befasova”, Arbnor Muja flet për largimin nga Antwerp:
Artikulli i medias belge

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga