Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

FOTO/ Myrto Uzuni shënoi gol, por një tjetër shqiptar zgjidhet në formacionin më të mirë të La Liga-s

Shkruar nga NEWSPORT
FOTO/ Myrto Uzuni shënoi gol, por një tjetër shqiptar zgjidhet
Ivan Balliu

La Liga ka mbyllur javën e 31-të të kampionatit, me Real dhe Barcelona morën fitore duke vazhduar kështu garën mes tyre për titullin kampion.

Këtë javë me gol ishte protagonist Myrto Uzuni, i cili shënoi në fitoren 2-0 të Granadas ndaj Alaves. Por një tjetër shqiptarë shtë në formacionin e kësaj jave në La LIga.

Bëhet fjalë për Ivan Balliun. Mbrojtësi i kombëtares ka bërë paraqitje fantastike me Rayo Vallecanon në duelin kundër Getafes, me sfidën që nuk shkoi më shumë se barazimi 0-0. Balliu është vlerësuar me notën 7.6 nga “Soffascore” duke zënë kështu një vend në 11-shen më të mirë të kësaj jave.

FOTO/ Myrto Uzuni shënoi gol, por një tjetër shqiptar zgjidhet
Ivan Balliu në formacionin e javës në La Liga

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga