Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

Fitoi titullin kampion me Interit, Duka për Asllanin: Nder dhe krenari

Shkruar nga NEWSPORT
Fitoi titullin kampion me Interit, Duka për Asllanin: Nder dhe krenari
Kristjan Asllani

Kristjan Asllani arriti të shpallet kampion me Interin në Serie A. Mesfushori i kombëtares ishte mori minutat e tij në derbin ndaj Milan, sfidë që u fitua nga zikaltërtit me shifrat 2-1.

Një sukses për talentin kuqezi që në këtë mënyrë vazhdon të korrë sukses me skuadrën e Interit. Padiksutim që diçka e tillë ka gëzuar çdo tifoz shqiptar, mes tyre edhe Armand Dukën. Ky i fundit nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale shprehet krenar për Asllanin, duke i uruar kështu edhe titullin kampion.

“Nder dhe krenari të shohim një lojtar të Kombëtares shqiptare të shpallet kampion në Serie A.  Urime titullin kampion Kristjan Asllani!”, ka shkuar kreu i FSHF-së.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga