Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

Euro 2024 i bën “nder” Marash Kumbullës, në Itali zbulojnë të ardhmen e shqiptarit

Shkruar nga NEWSPORT
Euro 2024 i bën “nder” Marash Kumbullës, në Itali
Marash Kumbulla

Marash Kumbulla është një nga lojtaret që pritet të jetë protagonist me kombëtaren shqiptare në Euro 2024. Mbrojtësi aktualisht është i fokusuar te grumbullimi me Kombëtaren, për për të në Itali vazhdon të flitet.

24-vjeçari ka mbyllur huazimin 6 mujor te skuadra e Sassuolos dhe është rikthyer te Roma. E ardhmja e tij sipas mediave italiane do të jetë të verdhekuqtë.

Daniele De Rossi synon ta mbajë në ekip, pasi mbrojtësi do të jetë një vlerë e shtuar për sezonin e ri. Një arsye e fortë që timonieri i verdhekuqve do ta mbajë në skuadër eshtë edhe pjesëmarrja e tij në Euro 2024.

Pavarësisht ulje-ngritjeve që lojtari ka treguar në pjesën e dytë të sezonit, sërish De Rossi beson tek aftësitë e tij. Gjithsesi pavarësisht gjithçkaje merkatoja mund të sjellë surpriza dhe pjesëmarrja në Euro 2024 mund të vendosë edhe pikat mbi “i” për 24-vjeçarin.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga